Lones Blog

Lones Blog

Aktiver købte tillægeprogrammer

5D videoPosted by Lone Mon, September 12, 2011 11:26:37
Når du har købt 5D Card Shop eller en font eller minidesign i 5D Puchase Center, skal disse køb aktiveres i Configure, før du kan bruge dem.
Efter dit køb vil du modtage en email med en aktiveringskode. Denne kode skal du have klar, når du skal aktivere dine køb.

Find dine mønstre i 5D del 2

5D videoPosted by Lone Wed, August 10, 2011 09:53:05
Dette er sidste video i denne omgang Rundtur i 5D.
Jeg håber du har haft fornøjelse af videoerne og regner med at lave en ny omgang på et senere tidspunkt.

Find dine mønstre i 5D

5D videoPosted by Lone Mon, August 08, 2011 10:39:24
Få overblik over hvor du finder dine mønstre, billeder og tegninger er i 5D programmet.

Del 2 af video om print

5D videoPosted by Lone Sun, August 07, 2011 09:02:45


Print mønstre i 5D

5D videoPosted by Lone Fri, August 05, 2011 21:32:24


Ændre farve på et helt broderi

5D videoPosted by Lone Thu, August 04, 2011 09:32:28
Med Colortone i 5D kan du nu ændre farven på et helt broderi på én gang.
Du kan også ændre trådmærket med enkelte klik, enten til et bestemt mærke eller til tråden fra din egen database.

Lav din egen tråddatabase i 5D

5D videoPosted by Lone Tue, August 02, 2011 10:05:46
På min lille rundtur i 5D vil jeg denne gang vise dig, hvordan du skaber din egen tråddatabase i 5D.

Anden del af 5D Configure videoen

5D videoPosted by Lone Mon, August 01, 2011 10:33:35


5D Configure del 1

5D videoPosted by Lone Sun, July 31, 2011 09:08:44
På rundturen i 5D broderi programmet, vil jeg i dag starte på Configure, for at vise hvordan du let indstiller programmet, så det kommer til at passe til dig og dine behov, når du skal designe broderier.


2. del af video om Startknappen

5D videoPosted by Lone Sat, July 30, 2011 09:30:09


Next »